Upravit stránku

Při své terapeutické práci používám výjimečnou kombinaci metody EFT G. Craiga, Faster EFT R. Smitha a Energetické regrese©. Pracovně této trojici říkám VYBROUŠENÝ DIAMANT, protože všechny tři zmiňované metody samy o sobě dokáží opravdu skvělé věci. Spojí-li se však, odkryjí v člověku to nejčistší, nejvznešenější a nejsilnější, co v něm je. Sám se stane pravým diamantem

 • Rychlá úleva – můžete zažít pocit, kdy budete nevěřícně koukat, protože stres, který Vám svíral žaludek, stahoval hrudník nebo Vám rozbušil srdce, bude rázem tentam... Žaludek povolí, hruď se uvolní, srdce zklidní a Vám se bude konečně krásně dýchat.
 • Jednoduchost - prostě se pohodlně posadíte do křesla, budete myslet na to, co Vás trápí a já pomocí akupresury budu jednoduše uvolňovat Váš strach, lítost, zoufalství i vztek. Bolest bude odcházet. Dostaví se velká úleva. A až skončíme, budete mít pocit lehkosti, že snad můžete i létat.
 • Porozumění – pochopení problému a "AHA" momenty budou přicházet jeden za druhým. Sundáte si „růžové“ brýle a situaci uvidíte takovou, jaká skutečně je. Budete ji pak moci adekvátně posoudit a podle toho se správně rozhodnout.
 • Zde se o jednotlivých technikách dozvíte více

  Historie a principy jednotlivých metod

  Metoda EFT neboli Techniky emoční svobody (angl. Emotional Freedom Techniques)  patří do mladého alternativního oboru známého jako "energetická psychologie". U vzniku pojmu energetická psychologie stál před 40 lety v Americe renomovaný psycholog Dr. Roger Callahan. Díky svému zájmu o Tradiční čínskou medicínu a z důvodu frustrace, kterou zažíval s jednou svou klientkou, těžkou fobičkou, na jejíž fobii jakkoli neúčinkovaly klasické psychologické postupy, došel pomocí jednoduchého experimentu k významnému objevu, že "příčinou všech negativních emocí je porucha na energetickém systému člověka", tak jak ho zná, po tisíciletí využívá a pojmenovává Tradiční čínská medicína.

  Energetická psychologie není konvenční psychologií, tak jak ji používají kliničtí a jiní běžní psychologové, ani si její postupy nebo výsledky nijak nepřisvojuje a nenárokuje. Energetická psychologie vnímá člověka celostně, jako soubor myšlenek, emocí a energie, sídlící v lidském těle. Při práci s klientem se prakticky vždy používá mechanická stimulace (jemné poklepávání konečky prstů) vybraných akupresurních bodů na hlavě, hrudi a rukou, spojená s "nacítěním" se klienta na související negativní emoci či pocit s cílem překonat psychologický či jiný problém a napomoci tak rozvoji osobnosti jedince udržovat jeho zdraví a dobrou fyzickou i duševní kondici. 

  Vzhledem k tomu, že emoce jsou produktem nevědomé části mysli, je klient při konzultaci schopen nalézt a překonávat i podvědomé negativní životní programy a měnit je, což významně přispívá k jeho osobnímu rozvoji. Při poklepávání na akupresurní body dochází k ovlivnění toku energie v těle a následnému spontánnímu uvolnění tělesného projevu dané emoce (např. STRACH - tlak na hrudi, VZTEK - napětí v ramenou, LÍTOST - stažený krk apod.) a tím pádem i k neutralizaci negativní emoce jako takové. Při konzultaci je s klientem veden cílený rozhovor a de facto jsou mu dávány návody a pokyny, jak poruchu na energetickém systému objevit a překonat. Praxe ukazuje, že s negativními emocemi a myšlenkami souvisí i mnohé fyzické problémy nebo bolesti. V praxi pak může po neutralizaci emocí spontánně docházet k zmírnění i vymizení takových problémů.

  Výsledkem výzkumu Dr. Callahana byl vznik metody TFT (Thought Field Therapy - česky terapie mezipólového myšlení). Výrazným zjednodušením technik TFT, které na základě vlastních experimentů a studií provedl Ing. Gary Craig, žák Callahana, vznikla zcela nová technika, známá jako metoda EFT neboli Techniky emoční svobody (angl. Emotional Freedom Techniques)

  Další úpravou metody EFT, kterou provedl  Robert Smith, NLP praktik z americké Oklahomy, vznikla technika nazvaná Faster EFT. Využívá v sobě více NLP techniky a prvky hypnózy. Praxe dokládá, že kombinace klasické metody EFT G. Craiga a Faster EFT R. Smitha je pro efektivní terapeutickou práci ideální.

  Propojením vybraných prvků a postupů z Hlubinné abreaktivní psychoterapie podle Ing. Adreje Dragomireckého, energetické psychologie a hypnózy vznikla zcela nová autorská technika, nazvaná  jako Energetická regrese©David Bulva. Její výhody spočívají zejména v rychlosti (zpracování příčinné události je násobně rychlejší, než u běžné regrese), přívětivosti pro klienta (není nutné v silném emočním i fyzickém vypětí zdlouhavě opakovaně znovuprožívat minulé traumatické události) a možnosti pochopení problému klienta z "vyššího" pohledu (z hlubokého podvědomí se obvykle uvolňují témata, související s aktuálním problémem), spolu s odpovědí na otázku "Proč se mi to děje?"

UPOZORNĚNÍ: používané metody patří mezi alternativní techniky a nenahrazují konvenční lékařskou, psychologickou nebo psychoterapeutickou péči!

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti