Upravit stránku

Věnuji se psychologickému poradenství (v souladu s ust. § 11, z.č. 455/1991 Sb.), poradenství v rámci osobního rozvoje, zdravého životního stylu a udržování fyz. kondice. Pořádám kurzy pro veřejnost, školy a organizace.

Svou praxi jsem před lety začínal regresní terapií. Přesněji, Hlubinnou abreaktivní psychoterapií podle Ing. Andreje Dragomireckého, jehož jsem žákem. Regrese je velmi dobrá technika. Avšak poměrně zdlouhavá a náročná pro klienta. Hledal jsem proto k regresím nějakou alternativu. A podařilo se mi. Narazil jsem na metodu EFT. Ze začátku mi přišla trochu podezřelá - oproti regresím se jevila až násobně rychlejší a klient si nemusel opakovaně prožívat traumatické situace, jako při klasické regresi. A k tomu všemu ještě podivné ťukání na hlavu :-). Rád si však věci osobně ověřuji a proto jsem vícekrát absolvoval terapeutický výcvik v energetické psychologii a metodu EFT si osvojil. A ono to skutečně fungovalo! „Rychle a bezbolestně“ :-). Následovaly roky praxe, zdokonalování a získávání nových zkušeností. Přišla i novější technika – Faster EFT a vše do sebe dokonale zapadlo.

Regresní terapii jsem na nějaký čas zcela opustil. EFT vše zvládalo samo a rychleji. Regrese jsem však miloval a stále více jsem si uvědomoval, že propojením obou technik by mohlo vzniknout něco skvělého. Oprášil jsem proto svou několik let starou myšlenku a vytvořil zcela novou autorskou techniku. Pojmenoval jsem ji Energetická regrese©. Zahrnuje v sobě totiž vybrané postupy a prvky z klasické regresní terapie, hypnózy a energetické psychologie. Energetická psychologie a hypnóza jí dala rychlost, regrese pak možnost odpovědí na otázku „Proč se mi to děje“ a tudíž pochopení problému i z více duchovního hlediska.

A musím samozřejmě zmínit i oblíbené kurzy metody EFT, které jsou koncipovány tak, aby použití metody EFT bylo jednoduché, ale skutečně účinné, rychlé a hlavně použitelné v běžném životě opravdu pro všechny. Samostatnou kapitolou jsou pak kurzy Reiki. Vyhledávané jsou zejména proto, že vedle předávání klasického učení mistra Usuiho a běžné Reiki praxe, nabízí logické pochopení podstaty Reiki, jejího působení a principu. Důraz je opět kladen na funkčnost a efektivní použití Reiki v běžném každodenním životě. Vše je  podpořeno speciální technikou, nazvanou QReiki©. 

Zde si poslechněte audio podcast o metodě EFT.

  • Profesní kvalifikace
   • Lektor dalšího vzdělávání - Mendelova univerzita Brno, akreditace dle vyhl. MŠMT č. 176/2009 Sb. + profesní kvalifikace 75-001-T dle § 18 zákona č. 179/2006 Sb., úroveň EQF 7
   • Kouč, terapeut energetické psychologie a EFT - Institut energetické psychologie ®, akreditace dle vyhl. MŠMT 176/2009 Sb.
   • Praktik kvantové léčby - Institut energetické psychologie ®
   • Quantum Touch Level 1 dle R. Gordona a R. Rasmussena - Institut energetické psychologie ® 
   • Spiritual Leadership dle D. Chopry, The secrets of Hypnosis dle P. Mac Kenny a R. Bandlera - Institut energetické psychologie ®
   • Hypnóza s Phdr. Jiřím Zíkou - BERTIKOR IT s.r.o.
   • Hlubinná abreaktivní psychoterapie dle Ing. A. Dragomireckého I. a II. st. - Ing. Andrej Dragomirecký, prof. psychologie h.c. Baltické pedagogické akademie
   • Reiki I. až III. st. - L. Pařízková, I. a II. st. Z. Katayama

  UPOZORNĚNÍ: používané metody patří mezi alternativní techniky a nenahrazují konvenční lékařskou, psychologickou nebo psychoterapeutickou péči!

  Nahoru