Upravit stránku

 

Pomoc při Dartitis


" Mám pocit, že někdo drží mou ruku, když chci hodit..."

Dartitis, stav známý též jako "nemoc hráčů šipek", postihuje hráče od nejzákladnějších výkonnostních kategorií až po mistry šipkařského sportu. Podobné projevy se objevují též u hráčů golfu (nemožnost odpálit míček apod.), tenise, kriketu, baseballu, free stylle footbalu a jiných sportech. Tyto projevy a příznaky se nazývají yips syndrom.

Jedná se o psychosomatický stav, který má negativní vliv na výkonnost hráče, a to především ve fázi samotného odhozu šipky. Výkonnost špičkového hráče může skokově klesnout na minimum, zhoršuje se jeho psychický stav, intenzita sportovního nasazení, dochází k frustraci až depresím, což může vést i k úplnému ukončení kariéry.  


Obvyklé projevy Dartitis

ztráta rovnováhy a přepadávání

neschopnost odhodit šipku

návaly horka a studený pot

zhoršené dýchání a vidění 

třes a brnění v končetinách

zrychlený tep

 

"Na odhodové čáře stojím krásně bez kolísání, zvedání nohy. Ruka hází, jak má. Získávám svoji starou sebejistotu, když stojím před terčem" 

 

Tereza Pelíšková

ŘEŠENÍ DARTITIS

I dvojnásobná mistryně Evropy Tereza Pelíšková bojovala úspěšně s Dartitis pomocí EFT

Tereza Pelíšková

"Osobně si myslím, že Dartitis nie je možné odstrániť na trvalo z hlavy bez pomoci terapeuta. Je to psychický blok a tak je treba s ním aj naložiť."

Rastislav Allina
Rastislav Allina
Příběh Rastislava

Při práci používám terapeutickou metodu EFT a Faster  EFT a jako jediný v ČR se zabývám řešením Dartitis touto technikou, jak je obvyklé ve světě. Výrazná úleva od příznaků (projevů) Dartitis přichází obvykle již po prvním, častěji po druhém sezení. Klient též obdrží a naučí se techniku, jak postupovat při projevech Dartitis přímo v reálu, a jak se emočně připravovat na soutěže atd.

Po každé konzultaci je zásadní zpětná vazba, podle které se určuje další postup práce. Vzhledem k tomu, že se obvykle Dartitis neprojevuje, nebo jen mírně, při běžných trénincích, avšak výrazně při trénincích na konkrétní soutěž a též přímo při soutěži, je třeba zpětná vazba i po takovéto konkrétní akci. Ze zkušenosti mohu říct, že k eliminaci problémů jsou obvykle třeba tři až pět sezení (konzultací).  Vhodné též je absolvovat jednu či dvě konzultace přímo v terénu, tj. při tréninku nebo soutěži nebo s protihráčem.

Příchod Dartitis může též souviset i s řešení jiných životních problémů (např. rozvod, ztráta zaměstnání apod.) a s celkovým dlouhodobým emočním a psychickým vypětím. Zde je pak třeba vyřešit i vazbu na tento problém. 

Ceník řešení Dartitis platný od 1.4. 2023

Úvodní konzultace - do 2 hodin času 3.550 Kč (včetně házení s terčem a šipkami), navíc k úvodní konzultaci BONUS!!! 5 x 20 minut mini on-line konzultace v délce 20 min. 

Druhá konzultace - 60 min. 1.300 Kč, 90 min. 1.550 Kč (včetně házení s terčem a šipkami)

Každá další osobní konzultace -  1.150 Kč (včetně házení s terčem  a šipkami) v délce 90 min.,

Každá další on-line konzultace  - 1.150 Kč (včetně házení s terčem  a šipkami) 60 min.

Speciální konzultace:

  • s osobní účastí protihráče do 2 h času 2.450 Kč (při on-line konzultaci cena 1.150 Kč)
  • spoluúčast a práce přímo na soutěži (cena dle dohody)

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti